top of page
BRANDA_edited_edited_edited.png

Eğitimlerimiz

 • Liderlik ve Karakter Eğitimi

 • Sosyal Sorumluluk

 • Yabancı Dil Eğitimi

                  İngilizce Tam Gün​

 • Beden Eğitimi ve Spor​​

                  Bireysel Sporlar​

                  Takım Sporları

                  Yüzme

                  Binicilik

 • Robotik Kodlama

 • Akıl ve Zeka Oyunları

 • Ekoloji Atölyesi

 • Müzik ve Sahne Sanatları

 • Görsel Sanatlar

 • Mutfak Etkinlikleri

 • Rehberlik ve Danışma Hizmetleri

 • Veli Bilgilendirme Sistemi

liderlik.jpg

Liderlik ve Karakter Eğitimi

Liderlik atölyesi çalışmalarımız yaş gruplarına göre düzenlenerek karar verme, kararlara katılma, gruba önderlik etme ve bu yönde olumlu tutum geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Çocuklar atölye çalışmalarımızla kişisel farkındalık, sorumluluk alabilme, iletişim kurma yeteneklerini geliştirir; bununla birlikte özgüven ve öz saygı kazanırlar.

WhatsApp Image 2020-12-25 at 09.57.53.jpeg

Sosyal Sorumluluk

Her yıl düzenlenen ‘Kardeş Okul’ etkinliğimiz sayesinde velilerimiz, öğrencilerimiz ve Küçük Mucitler Anaokulu olarak ”SEVGİ DOLU KALPLER” projesi adı altında yardımlarımızı iletiyoruz.

Storytime

Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce etkinliklerimizi planlarken öğrencilerin farklı öğrenme şekillerine eğilimleri oldukları göz önünde tutularak el işi ( craft ) ve resim çalışmaları, müzik ve hareket bazlı çalışmalar, bilgisayar destekli etkinlikler, drama, fen- doğa- mutfak etkinlikleri, hikaye kitapları kullanılarak farklı öğretim teknikleriyle her öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.

PHOTO-2021-08-18-13-44-27.jpg

Beden Eğitimi ve Spor​​

Okul öncesi dönemde çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin desteklenmesinde spor önemli rol oynar. Çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlamasının yanı sıra estetik bir görüntüye sahip olmalarına sağlamaktadır. Ayrıca kas ve kemik yapılarının güçlenmesini de desteklemektedir. Dolayısıyla yıllık plan doğrultusunda öğrencilerimize bireysel spor ve takım sporları öğretisi ve disiplini bu ilkelere bağlı olarak kazandırılmaktadır.

WhatsApp Image 2020-12-17 at 15.14.46 (8).jpeg

Robotik Kodlama

Erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlayan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda daha çok gelişim göstermektedirler. Ayrıca ”Robotik Kodlama” ile de tanışan çocukların makinaların nasıl işlediği konusunda da temelleri oluşmaktadır. Bu sebeple zihinsel olarak bu yönde gelişmeleri, onların kodlama konusunda ileri yaşlarda daha başarılı olmaları sağlanmaktadır.

satranç2.jpg

Akıl ve Zeka Oyunları

Akıl ve Zeka Oyunları dersimiz ile öğrencilerimizin farklı bakış açılarını görme, problemle karşılaştıklarında problemi algılama, hızlı ve doğru kararlar verip bir konu üzerinde odaklanma, akıl yürütme ve mantığı etkin bir şekilde kullanabilme alışkanlığını kazanmalarını ve geliştirmelerini hedeflemekteyiz.

WhatsApp Image 2020-12-17 at 15.15.13 (3).jpeg

Ekoloji Atölyesi

Burada Hizmet açıklamanız yer alacak. Sunduğunuz hizmetin ne içerdiğini, kullanıcılara sunduğu avantajları ve diğer önemli bilgileri açıklamak için bu alanı kullanın. Söyleyecek çok şeyiniz mi var? Düzenleme panelinde "Bu öğeden bir sayfa oluştur" seçeneğini tıklayarak herhangi bir öğeyi kolayca tam sayfaya dönüştürün.

halk oyunları.jpg

Müzik ve Sahne Sanatları

Aktiviteler, uzman öğretmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Müzik derslerimizin amacı; sesler&notalar& ritimler ile düşünme, farklı sesleri tanıma ve yeni seslerle ritimler oluşturma, müzik aleti çalma ve ritim duygularını notalar&sesler yoluyla geliştirmektir. Çocuk bu yolla  yaratıcı düşünebilme yönünden özgün bir ürün oluşturabilme imkanı bulur.

kk.jpg

Görsel Sanatlar

Çocuğun duygu ve düşüncelerini en iyi ifade ettiği yollardan biri sanattır. Sanat çocukluktan başlayıp akıl yürütme, yaratıcılığını geliştirme, hayal gücünü kullanarak el ve göz koordinasyonu gelişmesine destek sağlar.

WhatsApp Image 2020-09-18 at 17.28.38 (4).jpeg

Mutfak Etkinlikleri

Mutfakta besin hazırlama çalışmaları, çocukların zevk aldığı çalışmalar olup, çocukların fen ile ilgili pek çok kavramı öğrenmesini de sağlar. Çocuklar, mutfakta besin hazırlama çalışmalarında karışımdaki her bir maddeyi ölçme, karıştırma, yiyeceklerin yapı, renk değişimlerini inceleme, karışımları koklama ve tatma gibi pek çok şeyi öğrenebilirler. 

pdr.jpg

Rehberlik ve Danışma Hizmetleri

3-6 yaş dönemindeki çocukların, geleceğine yönelik atacağı adımların daha sağlam olmasını sağlar.
3-6 yaş dönemine özel Rehberlik Psikolojik Danışmanlık Hizmeti ile öğrencilerin tüm gelişim alanları takip edilmektedir. Okul öncesi çağında çocuğu keşfetmek ve yönlendirmek adına çalışmaların başlangıç aşaması olarak formlar düzenlenmektedir.

Image by Austin Distel

Veli Bilgilendirme Sistemi

Okulumuzun İletişimini Dijitalleştirdik

OkulAile ile Anaokulumuzun bütün ihtiyaçlarını mobilden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sizlere sunulan kullanıcı adı ve şifresiyle  Sınırsız Video Paylaşımı, Duyuru & Görüldü Bilgisi,Sınırsız Fotoğraf Paylaşımı, Bülten, Beslenme, Faaliyet, Uyuma, Etkinlik Takvimi, Gelişim Raporu vb. tüm bilgiler sizinle anlık paylaşılmaktadır.

bottom of page