top of page
BRANDA_edited_edited_edited.png

Okulumuz

  • Sınıflarımız

  • Oyun Alanlarımız

  • Yemekhanemiz

  • Güvenlik

  • Hijyen ve Temizlik

  • Beyaz Bayrak ve Eko-Okul Projesi

  • Milli Eğitim Bakanlığı Onayı

sınıf.jpg

Sınıflarımız

Sınıflarımızda eğitim; çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişim ihtiyaçları dikkate alınarak deneyimli eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

WhatsApp Image 2020-12-17 at 15.15.12 (1).jpeg

Oyun Alanlarımız

Okul öncesi dönemde çocukların oyun oynamalarına olanak sağlayarak oyun temelli öğrenme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla anaokulumuzda kapalı ve açık olmak üzere iki oyun alanı tasarlanmıştır.

yemekhanemiz.jpeg

Yemekhanemiz

Yemekhanemiz, okulumuzun içinde yer almaktadır. Yemeklerimiz endüstriyel mutfağımızda kendi aşçımız tarafından hazırlanmaktadır.Okulumuzda “Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı” olmak üzere toplam üç öğün verilmektedir.Sabah kahvaltılarımız da haftanın en az 2 ya da 3 günü yumurta çocuklarımıza mutlaka verilmektedir.Öğle yemeklerimiz 4 çeşittir. Her gün mutlaka çorba verilmektedir. Hazır gıda gibi sağlığa zarar veren ürünler okulumuzda öğünlerde verilmemektedir.İkindi kahvaltılarımız da her gün mutlaka mevsime uygun meyveler verilmektedir.Tüm yemeklerimizde  tereyağı kullanılmaktadır.

dış2.jpeg

Güvenlik

Öğrenme süreci içinde, karşılaştıkları canlı cansız tüm varlıklarla fiziksel ve zihinsel etkileşime geçerler. Bu sırada, biz yetişkinlerin beklemedikleri, tahmin edemedikleri durumların oluşmasına yol açabilirler. Ve bunun olma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle, olabilecek durumları önceden kestirerek, önlem almak, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına engel olacak  tüm tedbirler tarafımızca alınmaktadır.

2.jpeg
eko.jpg

Hijyen ve Temizlik

Bulaşıcı hastalıklar çocuklar arasında daha hızlı bir seyir izlemektedir. Bu sebeple kreş ve anaokulu temizliği özenle üzerinde durulması gereken bir konudur. Üstelik bu tür ortamlarda çocuklar bir biriyle oldukça yakın bir etkileşim içinde olduğu için bir çocukta kaynaklanacak olan hijyen eksikliği kaynaklı hastalık hemen diğer çocuklara bulaşacaktır. Sağlık Bakanlığının hastalıklar ile ilgili yayınladığı araştırma raporundaki bilgilere göre çocuklar arasında akut solunum yolu enfeksiyon ve iltihaplar en çok okul okullarda ve kreşlerde bulaşmakta ve yayılmaktadır. Bu sebeple bağışıklık sistemi henüz tam gelişmemiş çocuklarımızın hastalıklardan koruması ve sağlıklı yaşamlarını devam ettirmeleri için anaokulu ve kreş temizliğinin sıklıkla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

meb.jpg

Beyaz Bayrak ve Eko-Okul Projesi

Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Program,okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.
Okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılından beri Eko- okullar kapsamında etkinliklerini, öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirme çalışmalarını sürdürmektedir. 2020-2021 Eğitim- öğretim yılında sağlıklı yaşam konusunu ele alacağız.
Eko- Okullar projesi kapsamında okulumuz öncelikle beyaz bayrak ardından ”yeşil bayrak” almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Onayı

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde açılmış olan kurumumuz 2015 yılından beri 3-6 yaş öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir.

bottom of page